Łącząc sport i edukację: wyzwanie 100 KATA Challenge oraz panele o zdrowiu w Arenie Toruń

Przeszła sobota w Arenie Toruń była dniem, w którym pasjonaci japońskich sztuk walki mieli okazję połączyć swoje zamiłowanie ze zdobywaniem wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie o nazwie „100 KATA Challenge”, które miało miejsce w tym miejscu, to bowiem nie tylko sportowe wyzwanie, ale także prelekcje dotyczące nowotworów. Za tę unikalną kombinację odpowiada Toruńska Rada Kobiet.

Inicjatywa „100 KATA Challenge” skierowana była głównie do osób kochających japońskie sztuki walki. Polegała na wykonaniu setki powtórzeń układu kata, czyli tradycyjnego zestawienia technik uderzeń i bloków. Organizatorzy postarali się jednak o więcej – uczestnikom zaoferowano cały szereg innych aktywności związanych z japońskim stylem życia, kulturą i sztuką.

Podczas wydarzenia miały miejsce również dwa panele edukacyjne, przygotowane przez Toruńską Radę Kobiet. Pierwszy z nich, zwany „różowym”, skupiał się na profilaktyce nowotworów piersi. W ramach tej części wydarzenia względem uczestników przemawiały m.in. Joanna Jarkiewicz-Tretyn, prezes Pracowni Genetyki Nowotworów, oraz Dorota Żabińska, prezes Stowarzyszenia Hospicjum „Światło”. Zakończenie panelu upłynęło pod znakiem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” z udziałem aktorki Teresy Stępień-Nowickiej.

Drugi panel, nazwany „niebieskim”, poświęcony był z kolei długowieczności osiąganej poprzez ruch, kulturę i sztukę. Tu swoją wiedzą podzielili się między innymi prof. dr hab. Piotr Błajet i Sensei Dominik Kućma.

Warto przypomnieć, że Toruńska Rada Kobiet planuje kolejną akcję prozdrowotną na 24 października. Między godzinami 17 a 19 w Business Centre Lab przy ulicy Sportowej odbędzie się spotkanie oraz prelekcje dotyczące wiedzy i profilaktyki na temat raka piersi. Więcej informacji na ten temat pojawi się niebawem.