Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – edukacja przedszkolaków w Toruniu

Policjantka reprezentująca toruńską drogówkę, opowiedziała dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Toruniu i Przedszkola Bajkowy Dworek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkania, najmłodsi uczyli się jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych, mieli okazję zapoznać się z wyglądem munduru policjanta oraz dowiedzieć się, jakie akcesoria wykorzystuje on podczas swojej służby.

Spotkanie z młodymi słuchaczami miało miejsce we wtorek i środę (10-11.10.2023). Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie dzięki młodszemu aspirantowi, Monice Stolarskiej z toruńskiej drogówki.

Podczas zajęć edukacyjnych, Monika Stolarska omówiła z najmłodszymi zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych i wyjaśniła, po której stronie drogi należy się poruszać. Zwróciła uwagę na ważność noszenia odblasków, zwłaszcza w nocy oraz kiedy warunki pogodowe ograniczają widoczność. Dzieci miały również okazję doświadczyć na własne oczy, jak wygląda osoba ubrana w odblaski widziana przez „magiczną tubę”, którą policjantka przyniosła na spotkanie. Dzięki temu dowiedziały się, jak duże znaczenie ma noszenie odblasków dla ich bezpieczeństwa.

Oprócz tego, policjantka zaprezentowała dzieciom wyposażenie, z którego korzysta na co dzień podczas swojej służby. Dzieci były zachwycone możliwością wejścia do radiowozu i poczucia, jak to jest być stróżem prawa. Na koniec, Monika Stolarska utrwaliła z przedszkolakami wiedzę na temat numeru alarmowego 112 i omówiła z nimi jakie niebezpieczeństwa mogą wiązać się z nawiązywaniem kontaktów z dorosłymi nieznajomymi.