Jaki pedicure wybrać? Rodzaje pedicure do wyboru

Zdrowe stopy są ważne dla każdego. Tarki do stóp pomagają usunąć z powierzchni zrogowaciały naskórek. Jednak nie można zapomnieć także o paznokciach i ich odpowiednim wyglądzie. W tym celu warto pomyśleć o wykonaniu pedicure. Salon kosmetyczny Syrenka, którego siedziba znajduje się w Toruniu, zaprasza do zapoznania się z rodzajami pedicure. Z naszej strony możemy zapewnić Wam wsparcie i fachowe doradztwo, dzięki czemu będziecie wiedzieć, który rodzaj pedicure jest dla Was najbardziej odpowiedni.

Wskazania do wykonania pedicure

Wiele osób wychodzi z założenia, że zabieg pedicure – niezależnie od rodzaju – wykonywany jest tylko na paznokciach. Tak naprawdę jest to zabieg, który koncentruje się na całych stopach. To dlatego o takim zabiegu powinny przede wszystkim pomyśleć osoby, które mają do czynienia ze:

  • zrogowaciałym naskórkiem;
  • wrastającymi paznokciami;
  • mają nagniotki i modzele;
  • zmęczonymi stopami;
  • nadmierną potliwością.

Pamiętajmy jednak o tym, że nie każda osoba ma możliwość wzięcia udziału w zabiegu pedicure. Wśród przeciwwskazań, które wykluczają możliwość, znajdują się te osoby mające: choroby zakaźne, łuszczycę skóry i paznokci, stany zapalne, ropne i alergiczne, nietypowość płytki paznokciowej, świeże blizny, niezagojone rany, problemy z krzepliwością krwi, pęknięcia naskórka między palcami, brodawki.

W naszym salonie kosmetycznym https://syrenka-torun.pl/pedicure zawsze będziecie mogli liczyć na odpowiednią informację, jeżeli będziemy uważać, że nie ma możliwości wykonania pedicure.

Pedicure kosmetyczny – co to?

Tak naprawdę pedicure kosmetyczny to ogólna nazwa wszystkich rodzai tego zabiegu. Polecamy go tym wszystkim osobom, którym zależy na pięknym wyglądzie stóp. W trakcie tego zabiegu kosmetyczka dba o skrócenie paznokcie, nadanie im odpowiedniego kształtu. Na samym końcu może te paznokcie pomalować, jeżeli klientka sobie tego życzy. Czasem jednak etap lakieru jest pomijany – szczególnie, jeżeli z tego zabiegu korzystają panowie. Możliwe jest nałożenie bezbarwnej odżywki, która będzie w stanie odżywić paznokcie od samego środka.

Pedicure frezarkowy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabieg pielęgnacyjny, który polega na wykorzystaniu frezarki kosmetycznej. Jest to urządzenie, które dzięki swoim właściwościom, pomaga w usunięciu zrogowaciałego naskórka. Szczególnie tego, który znajduje się na tylnej części stopy. Z taką sytuacją mają najczęściej do czynienia te osoby, które przez cały dzień dużo chodzą, stoją lub też noszą nieodpowiednie obuwie, przez co cyrkulacja powietrza jest nieodpowiednia.

Frezarka jest bardzo precyzyjna i sprawia, że skóra na stopach staje się idealnie gładka. Do tego w trakcie zabiegu wykonywany jest peeling, który jeszcze bardziej pomaga wygładzić skórę. Na samym końcu na stopy nakładany jest balsam. W trakcie pedicure frezarkowego, kosmetyczka zadba także o wygląd paznokci, jak przy klasycznej wersji tego zabiegu.

Pedicure kwasowy

Callus peel, czyli pedicure kwasowy, to kolejna propozycja, którą warto rozważyć. W trakcie wykonywania zabiegu wykorzystywane są kwasy kosmetyczne. Są one w pełni bezpieczne dla człowieka i mają pozytywny wpływ na wygląd stóp człowieka. W składzie takich kwasów można znaleźć np. kwas mlekowy, winowy, jabłkowy. Najważniejszą ich cechą jest to, że pomagają one pozbyć się wszelkich zrogowaceń. Do tego wykazują się one działaniem antybakteryjnym, złuszczającym i nawilżającym. Ten rodzaj pedicure polecamy wykonać przy naprawdę trudnych przypadkach, jeżeli zrogowacenia są naprawdę grube. Kwasy kosmetyczne są na tyle mocne, że pomogą się ich wszystkich pozbyć. Pedicure kwasowy jest nie tylko bezpieczny, ale także komfortowy, pozostawiając efekt gładkiej i przyjemnej skóry.

Pedicure medyczny

Nazywany jest również zabiegiem podologicznym. Polecamy go tym osobom, które oprócz zrogowaceń na swoich stopach i paznokciach mają także inne niedoskonałości. Wśród nich można wymienić modzele, ale także wrastające paznokcie. Takie oraz wiele innych sytuacji wymaga odpowiedniego podejścia, dzięki czemu nasi klienci nie będą musieli przejmować się takimi przypadkami – o ile w odpowiedni sposób zadbają o pielęgnację swoich stóp i paznokci. Można z niego korzystać także przy nadmiernie popękanych stopach. Usuniemy wszystkie niedoskonałości, a na dodatek pomożemy Wam dobrać odpowiednie kosmetyki, dzięki czemu pielęgnacja będzie jeszcze bardziej efektywna. Ważnym elementem są preparat dermokosmetyczne.

Jakie efekty daje pedicure?

Niezależnie od tego, który rodzaj pedicure zostanie wykonany, można być pewnym tego, że zawsze będzie można cieszyć się gładką i delikatną skórą. Zainteresowanie tego typu zabiegami wzrasta wraz z początkiem lata. Zapisz się do salonu kosmetycznego https://syrenka-torun.pl/. Wszyscy zakładają wtedy klapki i sandały. Stopy są jeszcze bardziej widoczne, więc każdy chce się w odpowiedni sposób zaprezentować. Warto jednak wykonywać ten zabieg regularnie, przez cały rok. W końcu są to zabiegi, które pomagają zadbać nie tylko o piękny wygląd, ale także zdrowie stóp. Dzięki temu można być pewnym tego, że te nie będą nadmiernie pękać, bo skóra będzie nawilżona.