"Bezpieczna droga krajowa nr 15" – akcja kontrolno-prewencyjna toruńskiej Policji

W ostatnim czasie, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, przeprowadzili szczególne działania kontroli ruchu drogowego na trasie krajowej nr 15. Akcja, nazwana „Bezpieczna droga krajowa nr 15”, miała na celu przypomnienie kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego na tej często zatłoczonej trasie.

W dniu 24.10.2023, podczas prowadzenia tejże akcji, głównym punktem zainteresowania policjantów było podniesienie poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących tą trasą oraz ograniczenie liczby incydentów drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na różne aspekty jazdy – nie tylko na tych kierowców, którzy decydowali się na jazdę z szybkością przekraczającą dozwoloną, ale także na tych, którzy podejmowali ryzykowne manewry wyprzedzania w pobliżu pasów dla pieszych lub skrzyżowań. Dodatkowo sprawdzali trzeźwość osób za kółkiem oraz stan techniczny ich samochodów.

Ponadto, w ramach tego działania, około 20 funkcjonariuszy drogówki skontrolowało dokładnie 126 pojazdów i zidentyfikowało aż 73 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden z kierowców został pozbawiony prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości o ponad 50 km/h w miejscu zabudowanym. Policjanci zatrzymali również pięć dowodów rejestracyjnych pojazdów z powodu ich złego stanu technicznego.

W związku z tym, funkcjonariusze toruńskiej policji apelują do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, podkreślając, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników powodujących wypadki drogowe. Przekraczanie dozwolonej prędkości stwarza realne niebezpieczeństwo nie tylko dla samego kierowcy, ale i dla innych uczestników ruchu.