Aresztowany 44-latek poszukiwany za handel narkotykami

Biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Toruniu poinformowało o udanej akcji policji kryminalnej, której efektem jest zatrzymanie 44-letniego mężczyzny. Przez ostatnie miesiące ten ukrywał się przed prawem, by uniknąć odpowiedzialności za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości substancji narkotycznych. Informacji na ten temat udzielił sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z komendy w Toruniu.

Policjanci od pół roku próbowali zlokalizować 44-latka, który był intensywnie poszukiwany przez sąd w Toruniu. Istniało kilka listów gończych i nakazów doprowadzenia go do jednostki penitencjarnej na podstawie wydanego wyroku pozbawienia wolności. Wyjaśnia to starszy sierżant Sebastian Pypczyński z biura prasowego toruńskiej KMP.

Podczas przeszukania osobistego mężczyzny funkcjonariusze natknęli się na białą substancję proszkową. Pierwsze testy policyjne sugerowały, że może to być amfetamina, a konkretnie ponad 13 gramów tej substancji. Kryminalni zabezpieczyli próbkę i przekazali ją do laboratorium kryminalistycznego celem dokładnej analizy – informuje oficer z toruńskiej komendy.

Postępowanie zakończyło się aresztowaniem 44-latka i przetransportowaniem go do zakładu karnego. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna spędzi tam ponad 2 lata i 7 miesięcy. Jeśli jednak badania laboratoryjne potwierdzą, że znaleziona substancja to rzeczywiście amfetamina, mężczyźnie może grozić dodatkowo do trzech lat pozbawienia wolności – podsumowuje starszy sierżant Pypczyński.