Komunikat Urzędu Miasta Torunia – przetarg na mieszkania i lokale użytkowe

Urząd Miasta Torunia informuje o planowaniu przetargu, w ramach którego oferowane będą miejskie mieszkania oraz lokale użytkowe znajdujące się na Bydgoskim Przedmieściu. Zaskakująco korzystne ceny wywoławcze stanowią jeden z wielu argumentów przemawiających za tymi nieruchomościami. Na przykład, lokal o powierzchni 90 metrów kwadratowych ma cenę wywoławczą ustaloną na poziomie 163 tysięcy złotych. Należy jednak zaznaczyć, że standard tych propozycji jest dość niski, a niektóre z nich wymagają gruntownego remontu.

Prezentowana oferta może skierowana jest do osób prywatnych lub inwestorów, którzy są gotowi podjąć wyzwanie związane z remontem i podniesieniem standardu zakupionych lokali. Wyróżnikami oferowanych przez gminę w ramach przetargu mieszkań i lokali użytkowych są ich atrakcyjna lokalizacja oraz historia – umiejscowione są one bowiem w zabytkowej dzielnicy Bydgoskiego Przedmieścia. Choć ceny wywoławcze są wyjątkowo atrakcyjne, a powierzchnia nieruchomości imponująca, konieczność dokonania inwestycji remontowej jest nieodzowna. Niektóre z nich, jak zaznaczają urzędnicy, wymagają „kapitalnego remontu”.

Przetargi – w formie ustnej bez ograniczeń – na sprzedaż mieszkań i lokali usytuowanych przy ulicy Mickiewicza planowane są na 29 sierpnia, natomiast mieszkanie przy ulicy Słowackiego zostanie wystawione na przetarg 5 września. Każdy z przetargów odbędzie się w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia, przy ulicy Grudziądzkiej 126 „B”, w sali konferencyjnej nr 115, na pierwszym piętrze budynku.