Wypadek na autostradzie A1: Ciężarówka uderzyła w wiadukt niedaleko Torunia

Apelujemy do kierowców o ostrożność! Na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Nowa Wieś, mogą nadal występować problemy z ruchem drogowym.

Niespodziewane utraty kontroli nad pojazdem przez kierowcę były przyczyną poważnego incydentu, który miał miejsce dziś rano (środa, 13 marca, około godziny 4:20) na autostradzie A1 w Nowej Wsi. Ta część autostrady jest położona między węzłami komunikacyjnymi Toruń Południe i Lubicz.

Zgodnie z informacjami podanymi przez dyżurnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kierowca ciężarówki ze względów nie do końca znanych stracił sterowność swojego pojazdu. Zszedł z trasy, taranował barierki ochronne i ostatecznie uderzył w pylon jednego z wiaduktów znajdujących się przy autostradzie.

Warto jednak podkreślić, że pomimo groźbie wyglądającego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. W wyniku tego incydentu został zablokowany jeden pas ruchu prowadzący do Gdańska. Ekipy drogowe pracują nad usuwaniem skutków kolizji, a służby policyjne starają się ustalić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Kierowcy mogą jeszcze napotkać drobne perturbacje na miejscu wypadku.

Spółka Amber One, zarządzająca tym odcinkiem autostrady, apeluje publicznie o zachowanie ostrożności na drodze – wiadomość ta została opublikowana w mediach społecznościowych. W podobnym tonie wypowiada się również policja, która również zwraca się do kierowców z prośbą o rozwagę na drodze.