W Toruniu w ciągu weekendu zatrzymano 10 osób unikających wymiaru sprawiedliwości

W miniony weekend na ulicach Torunia, policjanci ujęli dziesięć osób, które starały się ukrywać przed prawem. Trzy z nich były poszukiwane w oparciu o listy gończe, innych czterech było notowanych w bazach policyjnych jako osoby, których ścigano na podstawie nakazów dostarczenia do placówki penitencjarnej, a pozostałych trzech szukano w celu ustalenia miejsca pobytu. To wszystko stanowi dowód na efektywną pracę służb porządkowych.

Akcja toruńskich stróżów prawa przyniosła kolejne pomyślne rezultaty – dzięki jej przeprowadzeniu, udało się aresztować dziesięć osób poszukiwanych przez organy ścigania. Policjanci, dzięki swojej skrupulatności i intuicji, udowodnili, że ci, którzy próbują unikać odpowiedzialności za swoje przestępstwa, nie będą mogli tego robić bezkarnie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (10.02.2024), kiedy to funkcjonariusze z chełmżyńskiego komisariatu namierzyli i aresztowali 52-letniego mężczyznę. Poszukiwano go na podstawie dwóch listów gończych, które wydały sądy w Toruniu i Lipnie. W dniu dzisiejszym (12.02.2024) mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odsiedzi karę za swoje wcześniejsze przewinienia.

Jednak to tylko jedno z wielu zdarzeń, w których uczestniczyli policjanci w ostatnich dniach. Pozostałe aresztowania miały miejsce pomiędzy piątkiem a niedzielą (09-11.02.2024). W tym czasie przedstawiciele komisariatów podległych toruńskiej Komendzie Miejskiej Policji zatrzymali jeszcze czterech poszukiwanych na podstawie nakazów doprowadzenia do placówek penitencjarnych, trzech do ustalenia miejsca pobytu i dwóch, na których wydano listy gończe.

Wzywamy każdego, kto posiada informacje o lokalizacji osób unikających wymiaru sprawiedliwości, do kontaktu z funkcjonariuszami lub zadzwonienia na numer 112. Gwarantujemy pełną anonimowość.