Toruń na celowniku gwałtownego pogorszenia pogody. Mieszkańcy poczują jesienną aurę jeszcze przed świętami

Choć kojarzy się z białym puchem i jasnym niebem, nadchodzące święta odczuje Toruń pod znakiem deszczu i wiatru. Warunki atmosferyczne, które zapowiadają się na najbliższe dni, nie mają nic wspólnego z typowo zimowymi krajobrazami.

Niebo nad miastem zasnuje smuga chmur, a ich obecność oznacza jedno – deszcz. Szczególnie intensywne opady spodziewane są w godzinach popołudniowych i wieczornych. Nie ma nadziei na choćby krótkotrwałe przebłyski słonecznej pogody. To już kolejne dni bez słońca.

A to nie wszystko. Temperatury osiągną maksymalnie +6 stopni, jednak silny zachodni wiatr (do 40-45 km/h) sprawi, że będzie odczuwalnie zimniej. W dodatku grozi nam zmęczenie i senność spowodowane niskim ciśnieniem atmosferycznym, które będzie systematycznie maleć.

Deszczowe uciążliwości zostaną dodatkowo potęgowane przez wiatr. Z każdym dniem będzie on coraz bardziej dokuczliwy – w piątek (22 grudnia), tuż przed świętami, może on osiągnąć prędkość aż 85 km/h. Opady deszczu będą towarzyszyć tym wiatrom, a momentami mogą nasilić się do poziomu intensywnych.