Rozgrywająca się tragedia na DK 10 pod Toruniem, zginęła 58-latka

Tragiczne wydarzenia nawiedziły drogę krajową nr 10 między Toruniem a Bydgoszczą, gdzie do kolejnego wypadku śmiertelnego doszło w miejscowości Dybowo.

Już kolejny raz na niebezpiecznym odcinku tej trasy między Toruniem a Bydgoszczą dochodzi do zdarzeń drogowych. Konkretnie, w dniu 27 czerwca (czwartek) tuż przed godziną 15:30, pojazd osobowy Fiat prowadzony przez 58-letnią kobietę uderzył czołowo w lawetę Daf. Zdarzenie to miało miejsce w rejonie miejscowości Dybowo, leżącej w powiecie toruńskim.

Początkowe ustalenia policyjne prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Toruniu sugerują, że kierująca Fiatem z niewiadomych przyczyn zjechała na pas ruchu przeciwnego, co doprowadziło do czołowego zderzenia z ciężarówką, którą prowadził 44-latek.

Skutki tego wypadku były tragiczne. Kierująca samochodem osobowym zginęła na miejscu, natomiast zarówno kierowca ciężarówki, jak i jego pasażer, 53-latek, nie odnieśli żadnych obrażeń.

Pod nadzorem prokuratury, policjanci badają szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku. Zwracają również uwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego na konieczność zachowania szczególnej ostrożności, przestrzegania przepisów i dostosowania prędkości do warunków na drodze.

Od początku tegorocznej letniej porze na kujawsko-pomorskich drogach zginęło już sześć osób. W poprzedni piątek (21 czerwca), również na DK 10, ale w miejscowości Cierpice, doszło do podobnej tragedii. Ofiarami byli 74-letni i 36-letni mężczyźni.