Nowatorskie zajęcia dla przedszkolaków z bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzone przez policjantkę

Policjantka pochodząca z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu jest autorką atrakcyjnych zajęć edukacyjnych, które mają na celu kształtowanie bezpiecznych nawyków na drodze u najmłodszych. Tym razem, zajęcia miały miejsce w przedszkolach między innymi w Toruniu, ale również Obrowie i Lubiczu Górnym.

Przedmiotowe lekcje odbyły się w przeciągu minionego tygodnia (od 6 do 10 listopada 2023 roku) w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Toruniu, Publicznym Przedszkolu w Lubiczu Górnym oraz Przedszkolu w Obrowie. Omówiono tam zasady ruchu drogowego dla pieszych i pojazdów. Swoją wiedzę przekazała młodszy aspirant Monika Stolarska z toruńskiej komendy.

Mali uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w warsztatach, które zostały przygotowane przez policjantkę. Gry oraz zabawy, których byli uczestnikami, pomogły im lepiej zrozumieć podstawowe zasady ruchu drogowego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych czy jakie znaczenie ma zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Prowadząca warsztaty policjantka przekazała również wiele praktycznych rad dotyczących unikania niebezpieczeństw na drodze.

W trakcie prowadzenia zajęć, policjantka szczególnie podkreślała kwestię widoczności jako kluczowego elementu bezpieczeństwa. Wykorzystała do tego specjalną tubę, dzięki której dzieci mogły zobaczyć, jak istotne jest noszenie odblasków i kamizelek przez pieszych.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodych słuchaczy. Mamy nadzieję, że dzięki temu typu inicjatywom, u dzieci utrwali się odpowiednie zachowania na drodze, które znacznie podniosą ich poziom bezpieczeństwa.