Interwencja straży pożarnej w magazynie w Toruniu – 30 pracowników ewakuowanych

W godzinach porannych, w magazynie w Toruniu wybuchł groźny pożar. Incydent ten zmusił do interwencji aż siedem zastępów straży pożarnej. Wśród nich znajdowali się strażacy, którzy niestrudzenie walczyli z ogniem, który strawił część obiektu.

Akcja gaśnicza rozpoczęła się na początku dnia, dokładnie czwartego listopada, tuż przed godziną ósmą rano. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Równinnej w Toruniu, gdzie ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń hali magazynowej. Interwencję przeprowadziło siedem zespołów straży pożarnej, które szybko dotarły na miejsce zdarzenia.

Według informacji podawanych przez młodszą brygadier Aleksandrę Starowicz, oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, pożar wybuchł w małym składzie, który przechowywał farby i rozpuszczalniki. Doszło tam do silnego zadymienia, co dodatkowo utrudniało akcję ratunkową.

Mimo trudności, strażakom udało się szybko opanować sytuację. Badają teraz przyczyny wybuchu pożaru w tym konkretnym miejscu. Na chwilę obecną, nie jest jeszcze jasne co było bezpośrednim źródłem ognia i jak doszło do tego zdarzenia. Kontynuowane są czynności mające na celu wyjaśnienie tych okoliczności.