Wypadek drogowy na Szosie Chełmińskiej w Toruniu – decyzję o winnym podejmie sąd

W środowy wieczór, 8 listopada, mieszkańcy Torunia byli świadkami kolizji drogowej. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednej z głównych arterii miasta – ulicy Szosie Chełmińskiej. W wyniku niefortunnego zdarzenia, dwa samochody osobowe – Fiat i Ford – zderzyły się ze sobą. Mimo dramatyczności sytuacji, na szczęście nikt z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń.

Informacje o wypadku nadeszły do służb ratowniczych krótko po godzinie 19. Na miejsce przybyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z toruńskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Ze wstępnych raportów wynikało, że jedna osoba została ranna i przewieziona przez zespół medyczny do szpitala na dodatkowe badania.

Toruńska policja została poinformowana o incydencie również tego samego dnia, niewiele po godzinie 19. Jak informuje asp. Dominika Bocian z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, wstępne ustalenia policji sugerowały, że żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń. Co więcej, obaj kierowcy byli trzeźwi w momencie wypadku.

Mimo to, na miejscu zdarzenia nie doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia, kto był sprawcą tej kolizji. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez asp. Dominikę Bocian, cała dokumentacja związana z tym nieszczęśliwym incydentem została przekazana do sądu, który dokona oceny i podjęcia decyzji kto jest winny.