Dokończono modernizację drogi wojewódzkiej nr 269 między Chodczem a Choceniem

Zakończył się remont drogi wojewódzkiej numer 269, która łączy miejscowości Chodecz i Choceń. Dwa odcinki tej trasy, o łącznej długości przekraczającej osiem kilometrów, zostały gruntownie odnowione.

W ramach przeprowadzonych prac, samorząd województwa zdecydował się na wzmocnienie jezdni oraz powrót do jej standardowej szerokości, wynoszącej sześć metrów. Wykonano również pobocza, oczyszczono przydrożne rowy i zaktualizowano oznakowanie drogowe – zarówno pionowe, jak i poziome. Modernizacja była prowadzona na dwóch etapach. Pierwszy odcinek, między miejscowościami Chodecz i Wola Adamowa, został wykonany przez firmę Strabag. Drugi etap – od Woli Adamowej do Chocenia – zrealizowany został przez firmę Transpol.

– Do realizacji drugiego odcinka wykorzystaliśmy środki centralne pozyskane przez samorząd województwa. Całość prac związanych z przebudową trasy kosztowała prawie 23 miliony złotych. W tym roku planujemy remont kolejnego odcinka tej drogi – informuje Beata Krzemińska, rzecznik marszałka województwa.

Droga wojewódzka numer 269 ma na terenie naszego województwa długość 44 kilometrów. Trasa ta prowadzi z Kowala przez Choceń, Chodecz, Izbicę Kujawską do granicy z Wielkopolską. W przeszłości przeprowadzono już modernizację odcinka między Chotlem a Błenną, a w zeszłym roku poddano remontowi most w miejscowości Wilkowiczki.

Przebudowa trasy wojewódzkiej numer 269 między Chodczem a Choceniem jest jednym z wielu istotnych projektów drogowych realizowanych na obszarze powiatu włocławskiego. Obecnie prowadzone są również prace przy budowie obwodnicy Lubrańca oraz modernizacji drogi wojewódzkiej numer 270 między Brześciem a Lubraniem.

– W tym roku planujemy przeprowadzić również remonty na odcinku drogi wojewódzkiej nr 269 w Izbicy Kujawskiej oraz na odcinku drogi wojewódzkiej nr 270 między Izbicą Kujawską a Skaszynem – dodaje rzeczniczka marszałka, Beata Krzemińska.