Skuteczne poszukiwania 46-letniego mężczyzny z Chełmży zakończone sukcesem

Właśnie podsumowano udane poszukiwania 46-letniego obywatela Chełmży, który potrzebował medycznej opieki specjalistycznej. Ten człowiek zaginął w ostatni poniedziałek (8 lipca), opuszczając swój dom bez śladu. Jego sytuacja była poważna, ponieważ wymagał on specjalistycznego nadzoru medycznego.

Poszukiwania na dużą skalę rozpoczęły się popołudniem dnia poprzedniego w okolicach miejscowości Łysomice, blisko stacji benzynowej przy ulicy Gdańskiej. W tej akcji strażacy wspierali policję, a wśród poszukiwaczy znaleźli się wolontariusze z Chełmży, Łysomic i Łubianki.

Służby ratunkowe podzielono teren na poszczególne sektory, które następnie przypisano konkretnej grupie ratowników. Akcję wsparło wykorzystanie nowoczesnego sprzętu w postaci drona i quada. Również skierowano jednostki posiadające specjalizację w zakresie poszukiwawczo-ratowniczą, a także jednostki dog rescue.

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań, 46-latek został odnaleziony przez członka OPS Papowo Toruńskie, który nie był bezpośrednio zaangażowany w działanie. Mężczyzną tym okazał się Artur Lubomski, który podjął się opieki nad zaginionym i bezpiecznie odwiózł go do domu.