18-latek rozpylił gaz pieprzowy w Poradni Zdrowia Psychicznego w Toruniu

Substancja została niespodziewanie rozpylona w budynku Poradni Zdrowia Psychicznego, który znajduje się na ul. Mickiewicza w Toruniu. Jak się później okazało, substancją tą był gaz pieprzowy. Na miejscu interweniowali strażacy z grupy specjalistycznej do spraw ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Toruniu, a także pracownicy pogotowia i funkcjonariusze policji.

Informacja o rozpyleniu nieznanej substancji w budynku poradni dotarła do policji w piątek, 20 października, tuż przed godziną 11. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, jednak nie stwierdzili żadnego bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia osób przebywających tam – raportuje sierż. sztab. Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dodaje, że najprawdopodobniej rozpyloną substancją był gaz pieprzowy.

Podczas śledztwa ustalono, że za całe zajście odpowiada 18-letni mężczyzna, który wszedł do poradni, rozpylił gaz pieprzowy, a następnie opuścił budynek. Policjanci otrzymali rysopis sprawcy i po krótkim czasie zatrzymali go na jednej z ulic Torunia. U mężczyzny znaleziono woreczek wypełniony suszem roślinnym, który najprawdopodobniej jest marihuaną – informuje sierż. sztab. Sebastian Pypczyński.

Sprawca będzie musiał odpowiedzieć za zakłócenie porządku publicznego, co jest traktowane jako wykroczenie. Trwa również postępowanie przygotowawcze w związku z posiadaniem narkotyków przez 18-latka – dodaje sierż. sztab. Sebastian Pypczyński.

Na szczęście żadna z osób znajdujących się w poradni w chwili incydentu nie doznała obrażeń. Policja nadal bada okoliczności całego incydentu i motywacje młodego mieszkańca Torunia.

Gdy nadeszło zgłoszenie, wspomniano również o drażniącym zapachu w poradni. Dlatego oprócz straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Toruniu, na miejsce została skierowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.