XXXI Edycja Welconomy w Toruniu: Forum łączące świat biznesu, nauki, polityki i mediów

Kolejna, trzydziestopierwsza już edycja prestiżowego forum gospodarczego Welconomy odbędzie się w Toruniu między 25 a 26 marca 2024 roku. Spektakl ten jest jednym z czołowych wydarzeń biznesowych na terenie całego kraju i stanowi istotne ogniwo pomiędzy środowiskami naukowymi, biznesowymi, politycznymi i medialnymi. Miasto Toruń odgrywa rolę strategicznego partnera tego dwudniowego kongresu, który ma miejsce w Hotelu Copernicus. Sesja inauguracyjna zatytułowana „Polska, Europa, Świat – Era zmian” została zorganizowana w CKK Jordanki.

Welconomy to niezrównana platforma umożliwiająca wymianę doświadczeń, nawiązywanie korzystnych kontaktów biznesowych oraz rozwijanie dyskusji na temat najnowszych tendencji i wyzwań w obszarze gospodarki. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje uczestnikom wydarzenia portfolio inwestycyjne miasta oraz atrakcyjną ofertę terenów pod działalność gospodarczą. Wydarzenie otworzył prezydent Torunia, Michał Zaleski, dziękując za obecność i życząc udanych obrad oraz intelektualnej satysfakcji z dyskusji. Prezydent Zaleski wziął również udział w panelu dyskusyjnym pod tytułem: One Health – jak zadbać o zdrowie ludzi, zwierząt i środowiska.

Organizowane przez Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca” forum Welconomy na trwałe wpisało się w pejzaż społeczno-gospodarczy Torunia, ale również całego regionu kujawsko-pomorskiego. Jest to jedno z najistotniejszych wydarzeń na mapie polskich konferencji gospodarczych. Ponad 1000 gości z kraju i zagranicy, w tym około 200 prelegentów i 50 dziennikarzy, uczestniczy w dwudniowym forum. Wielu obserwatorów śledzi wydarzenie online. Tematyka Welconomy obejmuje analizę kluczowych wyzwań stojących przed Polską, w tym wybory samorządowe, gospodarkę europejską i światową oraz procesy integracji i globalizacji.

Toruń już od wielu lat zarówno merytorycznie, jak i finansowo wspiera realizację tego kluczowego dla miasta i regionu wydarzenia gospodarczego. W tym roku wsparcie wynosi 35 000 złotych.