XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Za nami miejski finał XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Uroczyste wręczenie nagród odbył się 9 maja 2023 roku na auli Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Michał Zaleski.

„Dokonania nastolatek i nastolatków toruńskich szkół potwierdzają, że dla nikogo z młodych ludzi nie ma przeszkód i barier do tego, aby pokazać swoje umiejętności, zdolności, ale i także, co bardzo ważne, wolę i chęć pomagania innym. Prezentowane dziś postawy traktuję jako zachętę do całego nastoletniego i dorosłego Torunia, abyśmy jak najczęściej próbowali naśladować bohaterki i bohaterów naszej gali. Tegorocznemu gronu nastoletnich Wspaniałych bardzo gratuluję stylu życia, który odmienia Toruń na lepsze. Dziękuję wam za to, że dostrzegacie wagę dobra oraz potrzebę podzielenia się z innymi swoim czasem i talentami. Słowa uznania kieruję również do waszych rodziców, dyrektorów szkół i wychowawców oraz wszystkich osób, które inspirują was do nieprzeciętnych i szlachetnych zachowań. Odnajdziecie je również w środowisku skupionym w Klubie „Ośmiu” w Młodzieżowym Domu Kultury, w którym będziecie mogli kontynuować swoją wolontariacką pracę”. – podkreślał w swoim wystąpieniu Prezydent Torunia.

W tym roku nagrodzono:

– w kategorii Ósemka Junior (uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych) – Wspaniałą Torunia 2023 roku została: Lena Polesiak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu, którą zgłosiła Pani Jolanta Kosiorek, nauczycielka świetlicy w Szkole Podstawowej nr 8.

– w kategorii Ósemeczka – Grupa (uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych) – Wspaniałą Grupą Torunia został Szkolny Klub Wolontariatu, który zgłosiła opiekunka tego klubu Patrycja Wieczorek.