Wypiekanie pierników w Toruniu

Gdzie wypiekać pierniki w grodzie Kopernika?

Pierniki kojarzą się przede wszystkim z okresem bożonarodzeniowym. Tak nie jest jednak w Toruniu, czyli grodzie Kopernika, gdzie pierniki wypieka się przez cały rok. Na mapie miasta są przystosowane do tego trzy miejsca, do których można wybrać się z wycieczką zorganizowaną, rodzinnie lub indywidualnie. W przypadku większego obłożenia warto jednak zadzwonić wcześniej i zarezerwować sobie termin ku temu, by nie zajść na miejscu i odbić się od drzwi o danej godzinie. Choć pokazy z wypiekaniem pierników odbywają się dość często w ciągu dnia, nie zaszkodzi zadzwonić wcześniej i zapytać czy danego dnia będzie istniała możliwość wypieku pyszności. Wszystkie one znajdują się w centrum miasta.

Piernikarnia Mistrza Bogumiła

Jest jednym z miejsc na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w okolicy Empiku. Prowadzący jest tutaj przebrany za Mistrza Bogumiła. Każde dziecko ma możliwość zajęcia swojego stanowiska, na którym już wcześniej są przygotowane składniki do wypiekania piernika. W związku z tym każdy może upiec swoją słodkość, którą następnie może zabrać do domu. Jest także kącik dla opiekunów grup zorganizowanych oraz możliwość kupienia dużej ilości piernikowych pamiątek dla wszystkich odwiedzających Piernikarnię Mistrza Bogumiła.

Muzeum Toruńskiego Piernika

Atutem tego miejsca jest to, że oprócz części warsztatowej, w której wszyscy chętni za odpowiednią opłatą mogą upiec pierniki jest także ta muzealna. Na początek odbywa się przygotowywanie własnego piernika, istnieje możliwość napisania własnej dedykacji. Następnie jest czas na wspólne zwiedzanie tego miejsca. Jest wystawa poświęcona piernikowi, czyli głównemu bohaterowi tego miejsca. Jest także sala pokazująca to jak na przestrzeni lat zmieniało się podejście do piernika. To ciekawe miejsce dla tych, którzy chcą mieć swój pamiątkowy toruński piernik.

Żywe Muzeum Piernika

To już trzecie i na ten moment ostatnie, ale nie mniej ciekawe miejsce, w którym można wypiec swój piernik. Znajduje się ono, jak i pozostałe, w centrum miasta. W cenie biletu oprócz wyrabiania swojej słodkości można także pokusić się o dowiedzenie innych tematycznych wystaw w tym budynku. Warto skorzystać z tej opcji i dowiedzieć się czegoś więcej. Oprawa jest przystosowana do dzieci w różnym wieku, a pięknie dekorowane pierniki zachwycają wszystkich zwiedzających.

Wszystkie miejsca w których można wypiekać pierniki cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców turystów i osób, które chcą zabrać własnoręcznie wypieczonego piernika do swojego domu. W mieście nie brakuje także sklepików z gotowcami, jednak to te interaktywne miejsca dają wiele radości.

One thought on “Wypiekanie pierników w Toruniu

Dodaj komentarz