Wstrząsająca kolizja w Toruniu: samochód potrącił 38-latka na elektrycznej hulajnodze

Na ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu doszło do przerażającego zdarzenia drogowego, gdzie 38-letni użytkownik hulajnogi elektrycznej został potrącony przez samochód kierowany przez 29-latkę. Incydent ten stanowi kolejny powód do apelów o bezpieczeństwo i ostrożność na drogach.

Nieszczęsne wydarzenie miało miejsce po godzinie 15:00 w wtorek, 14 maja, na wspomnianej wyżej ulicy, nieopodal miejsca, gdzie krzyżuje się ona z ulicą Wschodnią. Informacje przekazane przez policję sugerują, że kierująca Fordem 29-letnia kobieta nie przepuściła pierwszeństwa 38-letniemu mężczyźnie korzystającemu z e-hulajnogi, a który zgodnie z przepisami poruszał się po drodze. Taki bieg wydarzeń doprowadził do tego, że jedna osoba została ranna.

Poszkodowanym okazał się mężczyzna – operator hulajnogi, który jako uczestnik ruchu drogowego bez dodatkowej ochrony, doznał urazu głowy i musiał zostać przewieziony do szpitala. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński, potwierdził, że obie strony zaangażowane w ten incydent były trzeźwe.

W związku z tym zdarzeniem, policja ponawia swój apel o rozwagę i ostrożność na drogach. Istotnie, jak podkreśla, w okresie wiosennym odnotowuje się wzrost liczby incydentów z udziałem rowerzystów, użytkowników hulajnóg oraz motocyklistów.