Tragiczne zdarzenie na toruńskich drogach: Autobus MZK zderzył się z samochodem, trzy osoby w szpitalu!

W Toruniu, 27 maja, miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe. Wówczas, na skrzyżowaniu ulic Dziewulskiego i Jamontta, doszło do kolizji pomiędzy autobusem MZK a samochodem osobowym. Incydent ten spowodował poszkodowanie trzech osób, które następnie zostały przewiezione do placówki szpitalnej.

W poniedziałek 27 maja, o godzinie 10.21, toruńscy stróże prawa zostali poinformowani o zaistniałym wypadku na Rubinkowie. Dokładniej na skrzyżowaniu ulic Jamontta i Dziewulskiego nastąpiło dramatyczne zderzenie autobusu komunikacji miejskiej i auta osobowego marki Opel.

Z informacji udzielonych przez sierżanta sztabowego Sebastiana Pypczyńskiego z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wynika, że to kierowca auta osobowego nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi MZK. Kierujący autobusem musiał gwałtownie zahamować, co spowodowało przewrócenie się trzech pasażerów. Poszkodowani, w wieku 67, 75 i 78 lat, zostali przetransportowani do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli na szczęście trzeźwi.

Nie ma jeszcze informacji o stanie zdrowia poszkodowanych osób. Na miejscu wypadku działały służby ratunkowe. Mimo że utrudnienia na drogach już nie występują, policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.