Tragiczne zdarzenie drogowe w centrum Torunia

Dziś, w samym sercu Torunia, na ulicy noszącej nazwę Władysława Broniewskiego, miało miejsce alarmujące zdarzenie drogowe. Przy jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście, czyli w pobliżu Centrum Handlowego Plaza, doszło do groźnego wypadku drogowego.

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że podczas jazdy po terenie miejskim wymagana jest szczególna ostrożność – nie tylko na skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych. Niestety, mimo to, prawie każdego dnia w Toruniu rejestrowane są różnorakie incydenty drogowe. Tak też było dzisiaj, kiedy około południa na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Szosa Okrężna wystąpił poważny incydent z udziałem dwóch pojazdów. Wszystkie służby ratunkowe – straż pożarna, policja oraz pogotowie medyczne – natychmiastowo udały się na miejsce zdarzenia.

Jak podaje lokalna komenda policji, przyczyną całego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego jeepem. W wyniku tego brawurowego manewru doszło do kolizji pomiędzy jeepem a citroenem, co spowodowało dachowanie pierwszego z nich. Na szczęście, pomimo dramatycznych okoliczności, żadna z osób uczestniczących w wypadku nie odniosła poważnych obrażeń.