Toruńskie trojaczki, urodzone w 2023 roku, spotkały się z prezydentem miasta

Rodzeństwo składające się z trojga dzieci – Maria, Bernard i Rozalia, które przyszło na świat w Toruniu w listopadzie 2023 r., miało okazję spotkać się z Prezydentem tego miasta, Michaelem Zaleskim. Spotkanie odbyło się 26 stycznia 2024 r., a goście to nie tylko dzieciaki, ale również ich rodzice i dziadkowie. W tym wyjątkowym dniu prezydent przekazał rodzinie gratulacje oraz specjalny prezent – przyczepkę rowerową.

Rozalia, Bernard i Maria urodzili się 3 listopada 2023 r. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. „Każde narodziny to powód do radości, ale kiedy na świat przychodzą trojaczki, szczęście jest potrójne. Gratuluję całej rodzinie, zwłaszcza babciom i dziadkom, gdyż jest to dla nich równie wielkie przeżycie. Zwłaszcza że niedawno obchodziliśmy dzień babci i dziadka – w waszym przypadku była to radość z trzech wnucząt naraz. Życzę tym maluchom zdrowego rozwoju i miłości od najbliższych – to kształtuje ich przyszłość” – mówił a tej okazji Prezydent Zaleski. Podkreślił przy tym, że choć narodziny trojaczek zdarzają się rzadko, to w ciągu ostatnich lat w Toruniu zanotowano aż 14 takich przypadków.

Anna Karbowska Schoofs, matka trójki dzieci, podkreślała, że była zaskoczona faktem, iż spodziewa się trojga dzieci. „W naszej rodzinie nie było wcześniej bliźniaków, więc to była dla mnie ogromna niespodzianka. Już od początku ciąży było widać, że jest trójka, choć lekarz mówił o możliwości wchłonięcia niektórych zarodków. Jednak od 6 tygodnia każde z dzieci miało mocne bicie serca” – wyjaśniała.

Dzieci są wielojajowe, co oznacza że są zupełnie różne. „Są inne zarówno pod względem charakteru, jak i wyglądu – nawet po płaczu potrafimy je rozpoznać. Ich obecność kompletnie zmieniła nasze życie. Początki były trudne, ale teraz jest coraz lepiej. Bardzo cenna jest dla nas pomoc najbliższych” – dodawała Anna.

Ojciec trojaczków, Holender Alexander Schoofs, który pracuje w firmie holenderskiej zlokalizowanej niedaleko Torunia, mówił o narodzinach swoich dzieci z wielkim wzruszeniem. „Trojaczki to było dla nas duże zaskoczenie. Jesteśmy jednak niezmiernie szczęśliwi, że są przy nas, zdrowe i pełne życia”. W spotkaniu uczestniczyli także dziadkowie dzieci: Maria i Witold Karbowscy oraz Maria i Gerd-Jan Schoofs, a także Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz i Małgorzata Skibicka – dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.