Szokujący wypadek drogowy w Toruniu – śledztwo w toku

Pod nadzorem prokuratury, funkcjonariusze policji usiłują wyjaśnić szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku drogowego, który miał miejsce w Toruniu. Zdarzenie, które odbiło się szerokim echem, miało miejsce wczoraj, nieco przed 12:30. Niewielki moment nieuwagi zaowocował potrąceniem 60-letniego przechodnia na zaznaczonym przejściu dla pieszych i skończyło się jego śmiercią.

Wypadku doszło na skrzyżowaniu Szosa Chełmińska i Świętego Józefa w Toruniu dokładnie 22 listopada 2023 roku, niewiele przed południem. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca volkswagena najechał na starszego mężczyznę, który przemieszczał się przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Pieszy doznał poważnych obrażeń i pomimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, niestety po krótkim czasie zmarł. Policja potwierdziła trzeźwość 65-letniego kierowcy samochodu, ale dalsze szczegóły zdarzenia będą badane w prowadzonym śledztwie.

Policja apeluje również do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, szczególnie teraz, gdy warunki atmosferyczne stają się coraz bardziej nieprzewidywalne. Jesień przynosi ze sobą zmienne warunki na drogach – deszcz, mgła, wcześnie zapadający zmrok mogą znacznie utrudniać widoczność. Dodatkowo, mokre i śliskie drogi, a także liście leżące na jezdni powodują, że czas hamowania wydłuża się. Kierowco, pamiętaj o zwiększonej ostrożności szczególnie w okolicach przejść dla pieszych i rowerzystów!