Szkoła Podstawowa nr 14 zdobywa wyróżnienie na krajowym turnieju Piłki Nożnej "Puchar Tymbarku"

Podczas XXIII edycji narodowego turnieju „Puchar Tymbarku”, który jest prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej, Szkoła Podstawowa nr 14 zasłużyła na uznanie za największą liczbę uczestników. Ta nagroda ma na celu podkreślić wybitne zaangażowanie szkół w promocję piłki nożnej wśród młodzieży.

Wyróżnienie zostanie przekazane uczniom z toruńskiej placówki edukacyjnej, popularnie zwanej „czternastką”, na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego – 4 września 2023 r. o godzinie 10:00. Nagrodę wręczą osobistości ze świata futbolu: Eugeniusz Nowak, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mateusz Papaj, zastępca koordynatora wojewódzkiego Pucharu Tymbarku.

Szkoła Podstawowa nr 14 imienia Błękitnej Armii stała się najbardziej reprezentowaną szkołą podstawową w Polsce podczas tego turnieju, wystawiając imponującą ilość drużyn – aż 16. W skład tych drużyn wchodziły zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Łącznie, w barwach „czternastki” na boisko wyszło 144 graczy, w tym 39 dziewcząt i 105 chłopców. Dzięki tak licznej delegacji szkoła cieszyła się dodatkowymi triumfami podczas finałowej rywalizacji etapu wojewódzkiego. Drużyny dziewcząt w kategorii U-8 (uczennice pierwszych klas) i chłopców w kategorii U-10 (uczniowie drugich i trzecich klas) dorobiły się tytułów wicemistrzów Kujawsko-Pomorskiego. Chłopcom zabrakło jednego gola do gry w finale turnieju na słynnym Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie odbywały się końcowe zmagania piłkarskie uczniów.

Puchar Tymbarku jest znaczącym turniejem futbolowym dla dzieci, organizowanym przez PZPN od 23 lat. Od 2007 r., marka Tymbark pełni rolę Sponsora Generalnego tego wydarzenia. Inicjatywa ta jest jednym z najszybciej rozwijających się programów Grassroots w Polsce i jest największym wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w Europie, obejmującym trzy grupy wiekowe: do lat 8, 10 oraz 12.