Świętowanie Międzynarodowego Dnia Pandy Rudej w Toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym

Niebawem nastąpi uroczyste obchodzenie Międzynarodowego Dnia Pandy Rudej, co jest doskonałą okazją do zapoznania się z tymi ujmującymi stworzeniami w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. W ramach celebracji tego wydarzenia, zwiedzający będą mieli szansę brać udział w spotkaniu z Katarzyną Jurków – pracowniczką ogrodu i jednocześnie opiekunką dwóch pand rudych: dwuletniej Rani i pięcioletniego Ogonka. Dodatkowo, została zainicjowana akcja zbierania funduszy, które mają na celu wspomóc te sympatyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

W nadchodzącą sobotę, każdy kto przybędzie do toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, będzie mógł uczcić Międzynarodowy Dzień Pandy Rudej. Za stworzeniem tego święta stoi fundacja Red Panda Network, która od 15 lat nieustannie dąży do zachowania populacji tych niewielkich, lecz fascynujących zwierząt w ich naturalnych siedliskach. Niestety, przez ostatnie 20 lat populacja pandy rudej uległa redukcji o połowę i ciągle zmniejsza się. Obecnie, na wolności żyje zaledwie od 2500 do 10000 tych stworzeń, co klasyfikuje je jako gatunek zagrożony wyginięciem.

W trakcie wydarzenia związanego z Międzynarodowym Dniem Pandy Rudej, dwie pandy z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego – młoda, dwuletnia Rani oraz pięcioletni Ogonek, staną się ambasadorami akcji. Spotkanie z nimi odbędzie się już jutro o godzinie 12:00 przy ich wybiegu, gdzie Katarzyna Jurków, starsza specjalistka ds. egzotarium w toruńskim ogrodzie, opowie wszystkim zainteresowanym o tych niezwykłych zwierzętach.