Stacja benzynowa w Toruniu na sprzedaż: Unikalna okazja na rynku nieruchomości

Miejscowy rynek nieruchomości wzbogacił się o ciekawą propozycję – na sprzedaż wystawiono stację paliw zlokalizowaną przy ulicy Lelewela w Toruniu. Wartość wywoławczą tej nieruchomości ustalono na 2 miliony złotych. Jest to unikalna propozycja dla potencjalnych inwestorów, którzy są zainteresowani posiadaniem takiej specyficznej nieruchomości.

Data przetargu na sprzedaż tego obiektu została wyznaczona na 30 stycznia 2024 roku. Całe przedsięwzięcie jest organizowane przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia, a promocją oferty zajmuje się miejska jednostka – Centrum Wsparcia Biznesu.

Nieruchomość, która jest teraz na sprzedaż, położona jest przy ulicy Lelewela 9a i należy do Skarbu Państwa. Obiekt składa się nie tylko ze stacji paliw, ale także z dodatkowych budynków i urządzeń. W sąsiedztwie znajduje się Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Toruńskie Centrum Koordynacji Ratownictwa oraz Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia.

Historia stacji paliw sięga przełomu XX i XXI wieku, lecz od 2020 roku jest ona nieczynna. Protesty mieszkańców spowodowane lokalizacją stacji obok budynków mieszkalnych miały wpływ na jej zamknięcie. Rok temu, miejska władza próbowała już wynająć tę nieruchomość, jednak brak zainteresowania skłonił Urząd Miasta do zdecydowania się na jej sprzedaż.

Nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 974 metrów kwadratowych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Wytyczne planu pozwalają na maksymalnie cztery kondygnacje nadziemne, a maksymalna wysokość zabudowy to 15,5 metra.

Na działce ulokowane są budynki wybudowane przez poprzedniego dzierżawcę, w tym jednopiętrowy budynek stacji paliw o powierzchni 75 metrów kwadratowych, metalowa wiata na słupach żelbetowych oraz dwa dystrybutory paliw. Nieruchomość jest także wyposażona w sieci elektroenergetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne oraz teletechniczne.