Spotkanie Prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego z przedstawicielami Izby Przemysłowo-Handlowej w kontekście rozwoju miasta

Paweł Gulewski, prezydent Torunia, nieustannie angażuje się w dialog z różnorodnymi środowiskami lokalnymi. Dnia 26 czerwca 2024 roku odbyło się jego spotkanie z delegacją Izby Przemysłowo-Handlowej.

Prezydent wyznał, że czuje się komfortowo wracając do miejsc, które dobrze zna i gdzie dobrze mu z tymi, którzy dzielą tę samą pasję do prowadzenia biznesu jak on. Podkreślał jak istotne jest utrzymywanie ciągłości rozmów z przedsiębiorcami, a także znalezienie wspólnych obszarów priorytetowych. Gulewski zapowiedział powołanie Rady Rozwoju jako kluczowego elementu planowanego projektu współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. W planach jest także uruchomienie Urban Lab – jednostki odpowiedzialnej za koordynowanie działań między Urzędem Miasta, odpowiednimi wydziałami a środowiskiem biznesowym.

W trakcie omawianego spotkania poruszono również kwestie takie jak Plan Ogólny Miasta, wyznaczanie terenów pod inwestycje czy budownictwo mieszkaniowe, jak również omówiono decyzje dotyczące terenów Wrzosowiska i Winnicy.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością nie tylko Prezydent Paweł Gulewski, ale również Rafał Pietrucień – zastępca Prezydenta Miasta Torunia oraz dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu Łukasz Szarszewski.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu ma ponad 35 lat tradycji. W tym czasie Izba zgromadziła tysiące godzin doradczych spotkań z przedsiębiorcami oraz zdobyła miliony złotych na realizację swojego statutowego zadania – wspieranie lokalnych firm. IPH pomaga przedsiębiorcom w efektywnym zarządzaniu ich działalnością, oferując porady w zakresie pozyskiwania nowych klientów, prowadzenia eksportu czy uzyskiwania finansowania zewnętrznego (dotacje, granty, pożyczki). Izba to także miejsce, gdzie ludzie i biznesy mogą się spotkać i nawiązać cenne relacje.