Przemijająca fala upałów i przewidywania pogodowe na najbliższy tydzień

Nie tak dawno borykaliśmy się z intensywną falą upałów, która teraz ustępuje miejsca bardziej umiarkowanej temperaturze, nieco przekraczającej 20 stopni. Na jaki klimat możemy liczyć w nadchodzących dniach?

Dzisiejsza temperatura nie wywoła większych emocji. Najwyższe temperatury, które zaobserwujemy dzisiaj na termometrach w Toruniu, nie przekroczą 21 stopni. Z pewnością zapewni nam to uczucie komfortu termicznego. Na szczęście, pogoda mimo wszystko prezentuje się lepiej niż w ciągu ostatnich kilku dni.

Rafał Maszewski, meteorolog i twórca internetowego serwisu Pogoda w Toruniu przewiduje na czwartek przejściowe przebłyski słońca zza chmur. Chociaż zachmurzenie ma być umiarkowane do dużego, to po południu mogą się pojawić okazjonalne opady deszczu, a nawet lokalne burze.

Zachodni wiatr będzie zasadniczo umiarkowany, z momentami wzmożonej siły. Ciśnienie atmosferyczne powoli rośnie, a warunki biometeorologiczne są neutralne – nie wpływają ani pozytywnie, ani negatywnie na nasze samopoczucie.

Pozwólmy teraz rzucić okiem na prognozy pogodowe na najbliższy tydzień. Pierwszy dzień września w naszym mieście zapowiada się jako dość słoneczny, aczkolwiek temperatura nie ulegnie większej zmianie. Cieplej ma się jednak zrobić podczas weekendu – zarówno w sobotę jak i niedzielę termometry powinny pokazać od 22 do 24 stopni.

Za to początek następnego tygodnia ma przynieść nam prawdziwe upały. Serwis Twoja Pogoda informuje, że we wtorek (5 września) temperatura może skoczyć nawet do 27 stopni. Niemniej jednak, na razie nie mamy się spodziewać temperatur osiągających próg 30 stopni.