Prace rozbiórkowe w toruńskiej fabryce płatków śniadaniowych zakończone

Wyburzanie głównego budynku biurowego firmy produkującej znane „płatki” z Torunia, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, zostało zakończone. Miejsce to, położone przy Szosie Lubickiej w Toruniu, ma dać przestrzeń dla nowo powstałego obiektu.

16 kwietnia zakończono wszystkie prace związane z rozbiórką siedziby Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Obecnie trwa proces wywożenia gruzu i różnych elementów budynku, które zostały usunięte. Przewiduje się, że uporządkowanie obszaru budowy zajmie około dwóch tygodni i nie będą już prowadzone żadne dalsze działania związane z wyburzeniem.

Warto przypomnieć, że proces modernizacji kompleksu biurowego CPP rozpoczął się już w marcu. Wtedy to firma Koma z Torunia, która jest wykonawcą przebudowy, rozpoczęła demontaż stolarki okiennej, urządzeń grzewczych oraz klimatyzacyjnych w głównym budynku.

Od 10 kwietnia rozpoczęto kolejny etap prac polegający na demontażu ścian i stropów. Zadaniem było stworzenie nowego budynku na istniejących fundamentach, zachowując dotychczasowy kształt, ale z dodatkowym piętrem. Ciekawostką jest, że w wyburzonym już obiekcie zachowano podpiwniczenie i fundamenty – solidne jak na konstrukcje z lat 80. XX wieku – które miały również służyć jako schron.

Zastanawiające może być, dlaczego właśnie teraz „płatki” z Torunia postanowiły podejmować takie działania. Jak powiedział prezes zarządu CPP Toruń Pacific, Aleksander Wasilewski: „W Toruniu powstało Centrum Kompetencji, które oferuje usługi w zakresie planowania produkcji i zarządzania projektami opakowań dla całej grupy Cereal Partners Worldwide, produkującej płatki śniadaniowe Nestlé. Potrzebne są nam dodatkowe dziesiątki stanowisk dla pracowników biurowych. Wcześniej głównie inwestowaliśmy w modernizację procesów produkcji płatków śniadaniowych. Ostatnio zautomatyzowaliśmy pakownię, a na terenie fabryki otworzyliśmy młyn. Teraz przyszedł czas na modernizację biurowca, który został zbudowany na przełomie lat 70. i 80. XX wieku i poddany renowacji w latach 90. XX wieku. Nadszedł czas na gruntowną modernizację. Pragniemy poprawić naszą firmę. Ta inwestycja jest elementem długoterminowego planu modernizacji firmy i naszych miejsc pracy.”