Poznańska sieć WATIS zapłaciła 2,7 miliona złotych za opuszczoną stację benzynową w Toruniu

Przetarg na nieruchomość położoną przy ulicy Lelewela 9A w Toruniu, która była dawniej stacją paliw, zakończył się sukcesem. Cena wywoławcza została przekroczona o sumę 700 tysięcy złotych. Inwestorem, który zdecydował się na ten krok jest sieć z Wielkopolski, obecnie posiadająca 60 podobnych punktów w Polsce.

Na miejsce dawnej stacji benzynowej przy ulicy Lelewela 9A w Toruniu, swoje oko rzuciła spółka WATIS z siedzibą w Strzałkowie, na terenie Wielkopolski. Po serii nieskutecznych prób wynajęcia tego miejsca przez miasto Toruń, decyzja o sprzedaży okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki tej zmianie strategii, obiekt znalazł nowego właściciela.

Firma WATIS zainwestowała aż 2,7 miliona złotych w zakup nieruchomości, która graniczy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Plany inwestora zakładają dołączenie tej stacji do swojego portfolio, które na dzień dzisiejszy liczy 60 stacji paliw w całej Polsce – informuje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Należy przypomnieć, że sprzedany teren jest już zabudowany. Znajdują się tam m.in. parterowy murowany budynek o powierzchni 75 metrów kwadratowych, wiata z metalową konstrukcją na słupach żelbetowych, dwa dystrybutory paliw oraz dwa podziemne zbiorniki na paliwo. Całość zajmuje 974 metry kwadratowe. Cena wywoławcza dla tej nieruchomości wynosiła 2 miliony złotych, co oznacza, że została ona przekroczona o sumę 700 tysięcy złotych.

Łukasz Drygalski dodaje, że działka położona jest na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Plan ten pozwala na budowę obiektów usługowych, w tym stacji paliw. Nakłada też wymóg stosowania wysokiego standardu architektonicznego, z maksymalną wysokością zabudowy do czterech kondygnacji nadziemnych, czyli 15,5 metra. Budynki mogą być zlokalizowane bezpośrednio przy granicy działki budowlanej.