Pożar w bloku mieszkalnym w Toruniu: Ogień strawił ścianę na balkonie

W jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Broniewskiego w Toruniu miało miejsce zdarzenie, które wymagało zaangażowania pięciu zastępów straży pożarnej. Wszystko wskazuje na to, że pożar wznieciła zapalona donica, która następnie przekazała ogień na ścianę balkonu. To właśnie tam doszło do intensywnego płomienia, który musiał być ugaszony przez strażaków.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w bloku mieszkalnym na osiedlu „Sztuk Pięknych” 15 kwietnia (poniedziałek), około godziny 11:30. Mimo że sytuacja była dynamiczna, straż pożarna szybko ją opanowała – jak informuje młodszy brygadier Aleksandra Starowicz, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Sytuacja nie spowodowała żadnego zagrożenia dla zdrowia lub życia mieszkańców budynku. Nie było konieczności ewakuacji, a nikt nie odniósł obrażeń. Pomimo tego, pożar zostawił widoczne ślady na balkonie – balustrada została uszkodzona, a elewacja jest zniszczona i miejscami pokryta sadzą.

Jeszcze nie jest znana dokładna przyczyna wybuchu pożaru. W takich okolicznościach często dochodzi do zaprószenia ognia przez niedopałek papierosa, ale przyczyna musi zostać dokładnie zbadana. Śledczy będą teraz sprawdzać wszystkie możliwe scenariusze.