Powstanie nowoczesne Centrum Logistyczne

W Toruniu powstanie nowe centrum logistyczne o powierzchni 50 tys. metrów kwadratowych. Inwestorem jest White Star Logistics, który posiada pozwolenie na budowę.

Obiekt powstanie we wschodniej części miasta i będzie zlokalizowany przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Operatorem nowego parkingu jest firma White Star Logistics, z którą Centrum Wsparcia Biznesu nawiązało partnerstwo finansowe.

Koncepcja nowego obiektu to dwa budynki, które będą realizowane etapami. Inwestor zaoferuje wszystko, czego oczekuje się od nowoczesnego obiektu logistycznego: powierzchnię magazynową klasy A oraz komfortowe powierzchnie biurowe, które według wstępnych szacunków będzie miało powierzchnię 27 tys. mkw. Natomiast budynek B ma mieć powierzchnię 21,5 tys. mkw.

„Nowoczesna przestrzeń logistyczna wpisuje się w strategię rozwoju strefy inwestycyjno-logistycznej Toruń-Wschód. Strategia White Star Logistics zakłada natomiast stworzenie sieci nowoczesnych centrów logistycznych w najbardziej pożądanych miejscach w Polsce. Spójna koncepcja pozwoli nam zrealizować innowacyjny projekt w tej części Polski, gdzie widzimy wzrost popytu na powierzchnie produkcyjne i magazynowe. Zależy nam na rozwoju biznesu naszych kontrahentów, dlatego podczas projektowania priorytetem są dla nas wysokie standardy każdej inwestycji. Nie inaczej będzie w Toruniu, gdzie już wkrótce przystąpimy do budowy White Star Logistics Park Toruń. Biorąc pod uwagę aspekty ESG, budynki powstałe w ramach projektu będą posiadały certyfikaty środowiskowe w systemie BREEAM na poziomie co najmniej very good” – mówi Bartosz Szewczyk, managing partner w White Star Real Estate.