Operacja antynarkotykowa w Toruniu i Bydgoszczy: policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

Siły policyjne z Torunia i Bydgoszczy, wspierane przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, odniosły sukces w walce z handlem narkotykami. W wyniku ich starannej operacji, udało się rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w tym przestępczym procederze. Efektem intensywnych działań były 26 aresztowań, przy czym 12 osób zostało osadzonych w areszcie. Zaangażowanie w operację wynosiło 200 funkcjonariuszy, którzy od dłuższego czasu pracowali nad rozbiciem tej niebezpiecznej grupy.

Zarówno w Toruniu, jak i Bydgoszczy, policja prowadziła tę skomplikowaną operację już od pewnego czasu. Decydujące działania miały miejsce ostatnio – w czwartek 26 października. Jedno z kluczowych aresztowań miało miejsce na jednej z ruchliwych ulic w śródmieściu Torunia.

Policja udostępniła film pokazujący, jak kontrteroryści dokonali zatrzymania pojazdu używanego przez przestępców. Możemy zobaczyć jak użyli granatów hukowych do zatrzymania pojazdu, po czym wyciągnęli gangsterów z samochodu i skuli ich na środku jezdni.

Dla większości zatrzymanych postawiono zarzuty udziału w działalności zorganizowanej grupy przestępczej oraz handlu narkotykami na dużą skalę. W trakcie operacji w Toruniu, policja przejęła dziesiątki kilogramów narkotyków, które miały trafić na czarny rynek w województwie kujawsko-pomorskim.