Odkrycie i aresztowanie młodego handlarza narkotyków przez toruńską policję

W jednym z domów w gminie Lubicz, zamieszkiwanym przez 22-letniego mężczyznę, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu w toruńskim Rubinkowie dokonali znaleziska powyżej 300 gramów substancji narkotycznych, wśród których były obecne amfetamina, marihuana i haszysz. Młody mężczyzna, będący właścicielem nielegalnych substancji, otrzymał już formalne oskarżenie o wprowadzenie do obrotu dużej ilości narkotyków. Teraz może mu grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 27 listopada 2023 roku, toruńscy policjanci specjalizujący się w sprawach kryminalnych dowiedzieli się, że jeden z mieszkańców gminy Lubicz może prowadzić sprzedaż narkotyków. Postanowili więc zweryfikować te informacje, udając się do domu 22-latka.

Podczas przeszukiwania lokalu poszukiwanego, funkcjonariusze odnaleźli substancje, które po przeprowadzeniu testów wstępnych wykazały cechy charakterystyczne dla marihuany, amfetaminy i haszyszu. Odkryto blisko 200 gramów suszu roślinnego podzielonego na porcje i zapakowanego w woreczki strunowe, ponad 100 gramów białego proszku oraz 35 gramów substancji brązowej. Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu policyjnego, a zabezpieczone narkotyki zostały przekazane przez śledczych do laboratorium kryminalistycznego w celu dalszych analiz.

Następnego dnia, czyli 28 listopada 2023, policjanci wydali go prokuraturze. Na podstawie dowodów zgromadzonych przez śledczych, usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znaczącej ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. W dniu późniejszym, 29 listopada 2023 r., sąd zadecydował o umieszczeniu 22-latka pod dozorem policyjnym. Osoba ta teraz musi liczyć się z możliwością kary do 12 lat więzienia za popełnione przestępstwo.