Nowe osiedle w Toruniu – miejsce dla najemców TTBS oraz mieszkańców komunalnych

Deweloperem nowego osiedla Pod Dębową Górą w Toruniu, które ma być gotowe za trzy lata, jest Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TTBS). Inwestycja obejmuje 228 mieszkań, z czego aż 94 będą komunalne i przeznaczone dla osób oczekujących na miejskich listach mieszkaniowych. Ta nowoczesna i wygodna infrastruktura zastąpi starą zabudowę Dębowej Góry, z której wykwaterowano około 130 lokatorów, oferując im lokale komunalne i socjalne w innych częściach miasta.

Inwestycja rozciąga się na działce o powierzchni dwóch hektarów. Osiedle będzie składało się z ośmiu budynków o różnym przeznaczeniu. Najemcy z TTBS znajdą swoje miejsca w pięciu budynkach, gdzie deweloper udostępni 134 lokale. Pozostałe trzy budynki będą gospodarować mieszkaniami komunalnymi, których liczba wyniesie 94. W lipcu br., prezydent Michał Zaleski potwierdził, że te lokale zostaną przekazane osobom z listy oczekujących na mieszkania komunalne.

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej TTBS, budowa osiedla będzie podzielona na cztery etapy. Niektóre budynki nie będą miały piwnic z powodu nienośnych gruntów i wysokiego poziomu wód gruntowych. W obiektach, które będą miały piwnice, przewidziano miejsce na 56 garaży. TTBS również informuje, że jednym z budynków od ulicy Batorego zostaną zaplanowane lokale użytkowe na parterze. Ponadto w planach jest stworzenie specjalnych mieszkań dla seniorów – w dwóch budynkach, a także klubu seniora.