Niebezpieczny poranek na drogach Torunia: dwa wypadki i trzy osoby w szpitalu

Początek dnia na trasach komunikacyjnych Torunia nie był łaskawy dla kierowców. Niemalże o świcie, tuż po godzinie 8:00 na Trasie imienia Prezydenta Władysława Raczkiewicza (niedaleko ulicy Skłodowskiej-Curie), doszło do niebezpiecznej kolizji. W jej wyniku, aż trzy pojazdy uległy zniszczeniu.

Według wstępnych ustaleń policji, której funkcjonariusze nieustannie pracują na miejscu zdarzenia, za całą sytuację odpowiada 23-letnia kobieta. Kierująca samochodem osobowym marki renault nie dostosowała swojej prędkości do panujących warunków drogowych, co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem. W wyniku tego doszło do zderzenia z dostawczym mercedesem, a później oba te pojazdy zderzyły się jeszcze z volkswagenem.

Poniesione obrażenia wymusiły transport dwóch osób do szpitala – informuje aspirant Dominika Bocian, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Na miejscu wciąż mogą występować utrudnienia dla ruchu drogowego.

O poranku w Toruniu doszło jednak do jeszcze jednego wypadku. Przed godziną 7:00 na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z Aleją Solidarności potrącony został pieszy. Pierwsze ustalenia wskazują, że 39-letni mężczyzna przekroczył pasy na czerwonym świetle. W wyniku tego zdarzenia także on trafił do szpitala, choć na szczęście jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Niezaprzeczalnie to właśnie 39-latek był sprawcą tego zdarzenia.