Nadchodzący weekend pełen atrakcji dla dzieci i młodzieży rozpoczynających ferie zimowe

W nadchodzący weekend, uczniowie rozpocznają ferie zimowe! Prezentujemy program pełen atrakcji dla najmłodszych, który zawiera imprezy na lodowisku Tor-Tor oraz Chiński Bal w Ratuszu Staromiejskim. Ponadto, przewidziane są koncerty, potańcówki oraz wiele szalonych zabaw typowych dla końca karnawału.

PIĄTEK, 9 LUTEGO

Zaczynamy o godzinie 9:00 od Kiermaszu Książek w Mediatece Raszei przy ulicy Raszei 1. To okazja do zakupu książek z różnych dziedzin, które zostały wycofane z bibliotecznego księgozbioru. Czytelnicy będą mogli nabyć literaturę piękną, fantastykę, pozycje popularnonaukowe oraz książki dla dzieci już za 2 złote. Kiermasz potrwa do następnego dnia, a wstęp na niego jest całkowicie bezpłatny.

O godzinie 11:00 zapraszamy na spektakl „Tajemniczy ogród” w Teatrze im. Wilama Horzycy przy placu Teatralnym 1. Opowiada on o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Bohaterowie spektaklu, spędzając czas na wrzosowisku i w ogrodzie, odkrywają w sobie siłę i radość z dzieciństwa. Przyjdź z dziećmi i zanurz się w magicznym świecie reżysera Sławomira Narlocha. Bilety można nabyć w kasie teatru lub online.

O godzinie 11:30 zapraszamy na „Szewczyka Dratewkę” do Teatru Baj Pomorski przy ulicy Piernikarskiej 9. Jest to urocze przedstawienie, które pokazuje, jak dobroć, odwaga i ciekawość świata pomagają zwyciężać zło i osiągać szczęście. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci powyżej 5. roku życia. Bilety kosztują: 38 zł normalny, 34 zł ulgowy, 30 zł grupowy.

Na godzinę 16:30 zaplanowano sportowe rozpoczęcie ferii na Lodowisku Tor-Tor przy ulicy Bema 23/29. Gościem specjalnym będą toruńscy hokeiści z klubu Sokoły oraz zawodnicy Toruńskiego Klubu Curlingowego. Poza tym na lodowisku pojawi się Biały Miś, który przewidział mnóstwo nagród dla uczestników konkursów łyżwiarskich. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

O godzinie 17:00 zapraszamy na wystawę malarstwa Kai Soleckiej zatytułowaną „Anemoi – Wiatr”, która odbędzie się w klubie Od Nowa przy ulicy Gagarina 37a. Kaja Solecka to artystka urodzona w Krakowie, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa potrwa do 11.03.2024 roku.