Masa czy Redukcja co pierwsze?

To odwieczny dylemat każdego początkującego w sportach siłowych, kulturystycznych, czy zacząć od masy czy przejść na redukcję, by zgubić zbędną masę? To pytanie zadaje Sobie, każdy początkujący.

Kiedy wybrać redukcję?


Tak naprawdę większa ilość osób zaczynających dopiero przygodę ze sportem siłowym stosuje dietę na redukcję, a też jej ćwiczenia, żeby pierw nabrać kształt swojej sylwetki i dopiero wtedy stosują dietę i ćwiczenia na masę by zbudować potrzebne mięśnie, ale czy to prawidłowy tok? Właściwie nie i tak, ponieważ każdy ma swój cel idąc w owe sporty.
Każdy chce mieć dobrze zbudowaną sylwetkę, ale czy właśnie chodzi tutaj, by pierw ją ukształtować? Większość osób się z taką teorią zgodzi, ale nie każdy, ponieważ pierw schudnąć nabrać kształt a później to zaprzepaścić i wrócić do swojej wagi? Druga część osób nie zgodzi się z tym, ponieważ to tylko strata czasu a pierw buduje się mięśnie a później je się formuje. Tak to prawda i tak tamta teoria też jest prawdziwa, lecz to my sami musimy wiedzieć idąc na siłownie jaki cel chcemy osiągnąć, czy zbudowanie masy mięśniowej i wtedy pójść ją Sobie wyrobić czy też i na odwrót. Niektórzy chcą po prostu spalić zbędny tłuszcz i wyrobić sylwetkę, wówczas wtedy opłaci się wybrać pierw redukcje koło 6 tygodni i przejście na masę na 3 tygodnie i tak powtarzając tą czynność cyklicznie, jeśli zależy nam tylko na wykształtowanej dobrze sylwetce, bez ogromnych mięśni jak mają to kulturyści.

Kiedy wybrać masę?


Wybierając masę to tak samo jak w przypadku pójścia na redukcję, to od Ciebie zależy jaki chcesz osiągnąć Cel, ale jeśli nie satysfakcjonuje Ciebie zwykła sylwetka umięśniona i chcesz osiągnąć coś więcej zostać kulturystą czy strongman no to oczywiście pierwsze co powinniśmy zrobić to przybrać na wadzę przez około 6 tygodni później przejść na redukcję, bo kształt mięśni też jest ważny, ale tu być od 3 do 4 tygodni.
Cyklicznie powtarzać oba procesy do momentu, aż uznamy co chcielibyśmy osiągnąć dalej. Czy rozwijają się jako kulturysta czy po prostu ćwicząc już relaksacyjnie.

Masa czy redukcja?


Tutaj wybierając w co chcesz iść pamiętaj, żeby kierować się swoim rozsądkiem i celem nie słuchać nikogo, jeśli chcesz posiadać wielkie mięśnie to, żeby to osiągnąć musisz mieć masę a później możesz ją wyformować jako przejście na redukcje.
Jeśli chcesz po prostu wyglądać dobrze no to ta masa tylko będzie Ci utrudniać w dojściu do ładnej i estetycznej sylwetki, więc warto przejść na redukcję.
Wybierając swoje cele musisz też wiedzieć co chcesz później z nimi osiągnąć a nie szukasz wyjścia z sytuacji pierw cel kim chcesz być na owej siłowni, wtedy dobierasz odpowiednią dietę i ćwiczenia czy to na masę czy na właśnie redukcję.
Gdy już będziesz o tym wiedzieć po prostu warto przestrzegać progu nie dłuższego niż 6 tygodni na owej diecie i planu treningowym, bo na początku będzie Ci trudniej niż sportowcom, którzy robią to od wielu lat.

Podsumowując.


Pierw musisz wybrać

  • Jaki cel chcesz osiągnąć
  • Co w późniejszym czasie chcesz zrobić
  • Ustalić dietę i plan treningowy


No i co ? Zaczynać


Dopiero wtedy dowiesz się co tak naprawdę oczekujesz od swojej sylwetki i wymagania zaczniesz stosować pod własnego siebie.