Magda Gessler podejmuje wyzwanie rewitalizacji toruńskiej restauracji „EPTO”

Magda Gessler, znana telewizyjna restauratorka, powróciła do Torunia po raz siódmy w ramach popularnego programu „Kuchenne Rewolucje”. Tym razem jej wybór padł na restaurację „EPTO”, która zwróciła się o pomoc.

„EPTO” to toruński lokal gastronomiczny położony przy ul. 4 Pułku Lotniczego, znajdujący się w sąsiedztwie lotniska. W okresie swojej największej sławy, lokal ten cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów, oferując tradycyjne dania kuchni domowej. Jednakże, podobnie jak wiele innych miejsc tego typu, sytuacja „EPTO” drastycznie zmieniła się w czasie pandemii.

Nieubłagane restrykcje i kolejne blokady spowodowały, że rządzący do 2022 roku właściciele byli zmuszeni zamknąć restaurację. Rok później, nowy aspirujący restaurator zdecydował się przejąć prowadzenie lokalu, nie zmieniając jego nazwy. Niestety, mimo zmiany zarządzających, klienci nie powrócili.

Obecnie jednak wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach „EPTO” stanie się miejscem niezwykle tętniącym życiem. Właśnie w tym tygodniu do restauracji przy toruńskim lotnisku zawitała sama Magda Gessler. Ze swoim zespołem nagrała tam kolejny odcinek nowego sezonu „Kuchennych Rewolucji”, co z pewnością przyciągnie do lokalu wielu ciekawych gości.