Konferencja „Budowa sieci współpracy wokół potrzeb dziecka”

Interdyscyplinarne wsparcie w budowaniu współpracy dostosowanej do potrzeb dzieci, uczniów i rodzin trafi na konferencję naukową, która odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. w Szkole Muzycznej w Chomży. Wydarzenie to jest częścią projektu realizowanego przez Powiat Toruński na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencja rozpocznie się w środę 12 kwietnia o godz. 12:00

„Serdecznie zapraszamy władze samorządowe, pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, pracowników samorządowych zajmujących się edukacją, pomocą społeczną, zdrowiem, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz służb medycznych na konferencję: „Budowa sieci współpracy wokół potrzeb dziecka, ucznia i rodziny – lokalna strategia wsparcia międzysektorowego” – wyjaśnia Andrzej Pabian Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Konferencja odbywa się w ramach projektu innowacyjno-wdrożeniowego. Model wsparcia międzysektorowego, w tym badania i rozwój rozwiązań modelu wsparcia międzysektorowego dla dzieci, studentów i ich rodzin w społeczności.

Projekt będzie realizowany przez Powiat Toruński na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Funkcję agencji koordynującej w powiecie toruńskim pełni Chełmżyńska Poradnia Psychologiczno-Wychowawcza.