Kh Energa Toruń zdobywa zwycięstwa w fazie play off Tauron Hokej Ligi

Zawodnicy KH Energa Toruń znakomicie sobie radzą podczas fazy play off Tauron Hokej Ligi, pokonując dwukrotnie zespół JKH GKS Jastrzębie na ich własnym terytorium. Teraz rywalizacja zmierza ku Toruniowi, gdzie zaplanowano pierwsze z dwóch spotkań. To spotkanie odbędzie się 5 marca 2024 roku o godzinie 18:30 na toruńskim lodowisku Tor-Tor.

Warto odnotować, że ten mecz będzie miał niezwykłą oprawę. O godzinie 17:45 odbędzie się ceremonia odsłonięcia tablicy upamiętniającej stulecie hokeja na lodzie w Toruniu. Tablica zostanie umieszczona na elewacji budynku lodowiska Tor-Tor. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele lokalnych władz, z prezydentem miasta Michałem Zaleskim na czele, a także przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie. Dodatkowo obecni będą prezesi Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz MKS „Sokoły” Toruń.

Następnie, o godzinie 18:15 na tafli lodowiska odbędzie się „mapping”, czyli projekcja podsumowująca historię toruńskiego hokeja. Projekcję ponownie pokaże się po drugiej tercji. Bezpośrednio przed meczem zostanie wręczony medal „Za zasługi dla miasta Torunia” przedstawicielowi klubu KST HSA. W trakcie przerwy po pierwszej tercji, po przejeździe maszyny do czyszczenia lodu, na telebimie zostanie wyświetlony film nawiązujący do stulecia hokeja na lodzie w Toruniu. Po filmie odbędzie się konkurs strzałów na bramkę.