Incydenty i aresztowania podczas derbów piłkarskich Elany Toruń i Zawiszy Bydgoszcz

Derby piłkarskie zawsze są źródłem emocji, zarówno na stadionie, jak i poza nim. Jeśli chodzi o ostatnie spotkanie Elany Toruń i Zawiszy Bydgoszcz, nie było inaczej. Pojmano dwóch mężczyzn.

Mecz między Elaną a jej archiwalnym przeciwnikiem odbył się w sobotę 2 marca. Torunianie wygrywając 1:0, zwiększyli swoją przewagę nad Zawiszą Bydgoszcz i umocnili swoją pozycję na szczycie tabeli.

Ale napięcie panowało nie tylko na boisku. Przed rozpoczęciem meczu doszło do kilku incydentów z udziałem kibiców Zawiszy Bydgoszcz, którzy zapalili race i próbowali rozwiesić flagi. W celu uporania się z sytuacją, policja musiała interweniować, stosując siłę fizyczną i pałki policyjne. Policjanci byli również zmuszeni do użycia broni gazowej.

Niestety, napięcie nie opadło ani w trakcie meczu, ani po jego zakończeniu. Po raz kolejny kibice zapalili race, a po meczu, kibice czekający na wyjście ze stadionu próbowali sforsować jedną z bram w celu konfrontacji z innymi fanami. Policja musiała ponownie użyć gazu łzawiącego.

Na koniec, po zakończeniu meczu, zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat, którzy będą odpowiadać za atak na policjantów. Rzucali w nich kostkami brukowymi i butelkami. Teraz grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy w związku z masowym wydarzeniem sportowym.