IMGW ostrzega mieszkańców Torunia o pogodowym alercie

Mieszkańcy Torunia, przygotujcie się na nadejście nieprzewidywalnej pogody. Pogodowy alarm zacznie obowiązywać od godz. 19:00. Czekają nas niemiłe niespodzianki – powrót warunków zimowych.

Nie jest żartem to, co pogoda ma nam do zaoferowania. Szczególnie, kiedy mówimy o powrocie zimy. Prognozy meteorologiczne przewidują opady śniegu zmieszane z deszczem oraz samotnego śniegu, a do tego temperatura spadnie drastycznie. W ciągu wieczoru i nocy z czwartku na piątek (4/5 stycznia), termometry w Toruniu pokażą -4 stopni, a lokalnie na poziomie gruntu -7 stopni.

Zaczynając od godz. 19:00, ostrzeżenie pierwszego stopnia (symbolizowane kolorem żółtym) wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wejdzie w życie w naszym regionie dotyczące ryzyka oblodzenia. Pogodowy alarm dla Torunia i powiatu toruńskiego utrzyma się do piątkowego poranka, do godz. 9:00. Natomiast na północy naszego województwa (powiaty: tucholski, grudziądzki, świecki) obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

Śliskość na drogach i chodnikach stanowi poważne zagrożenie dla kierowców. Prędkość na drogach powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych. Piesi również powinni zachować ostrożność, gdyż lód może pojawić się na chodnikach. Według IMGW, temperatura poniżej zera utrzyma się przez dłuższy okres czasu. Takie warunki pogodowe będą występowały do środy 11 stycznia.

Z prognoz wynika, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 stycznia) temperatura spadnie do -12 stopni. To potwierdza, że czeka nas solidny mróz.