</h1>"Bezpieczna droga krajowa nr 10" – inicjatywa toruńskiej policji na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Akcję pod nazwą „Bezpieczna droga krajowa nr 10” przeprowadzili toruńscy funkcjonariusze drogówki, w ramach której kontrolowali kierowców korzystających z tej popularnej trasy. W szczególności, zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

24 października 2023 roku, piątkowy dzień stał się areną działań patrolu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, który realizował wspomnianą akcję. Ambicją tych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drodze dla wszystkich podróżujących oraz redukcja liczby incydentów drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość.

Policjanci zwracali specjalną uwagę na tych kierowców, którzy wykazywali tendencję do nadmiernej prędkości, ale także na tych, którzy niebezpiecznie wyprzedzali w pobliżu przejść dla pieszych czy skrzyżowań, lub nie respektowali praw innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo sprawdzano stan trzeźwości kierowców oraz kondycję techniczną ich pojazdów.

W działaniach brało udział 20 funkcjonariuszy ruchu drogowego. W czasie trwania akcji skontrolowano 141 samochodów, wykryto 72 przypadki lekceważenia ograniczeń prędkości. Dodatkowo, z powodu złego stanu technicznego, zatrzymano osiem dowodów rejestracyjnych.

Służby policyjne przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze i podkreślają, że nadmierna prędkość to nadal jedna z najważniejszych przyczyn wypadków drogowych. Kierowca, który nie przestrzega dozwolonej prędkości, staje się realnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.