Ekskluzywna przestrzeń usługowa w Inteligent Business Centre Lab w Toruniu

W Toruniu, w budynku Inteligent Business Centre Lab, powstało nowe miejsce dedykowane usługom. Biznesowa kawiarnia została uruchomiona na parterze tej nowoczesnej konstrukcji.

Budynek, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulicy Sportowej i alei 700-lecia Torunia, czyli na trasie staromostowej, jest dziełem korporacji o tej samej nazwie. Inwestycja ta stała się możliwa dzięki współdziałaniu Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu oraz Nicolaus Bank Spółdzielczego. Wspomniana spółka została założona w roku 2018. Na realizację projektu pozyskano 12 mln zł ze środków unijnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nowatorski obiekt, oddany do użytku wiosną bieżącego roku, dysponuje powierzchnią około 3 tysięcy metrów kwadratowych. W jego wnętrzu zaprojektowano trzy strefy użytkowe: Fab Lab – kompaktowe miejsce warsztatowe, Living Lab – przestrzeń laboratoryjna do testowania w realnych warunkach oraz Demonstration Center – miejsce przeznaczone do prezentowania nowo tworzonych produktów i usług. Oferta ta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw.

Ponadto, na parterze tego budynku, powstało miejsce o odmiennym charakterze. Nicolaus Bank Cafe, oficjalnie otwarte 18 września, to innowacyjne miejsce łączące bankowość przyszłości z przytulnym klimatem kawiarni. Jak mówił prezes Nicolaus Banku, Waldemar Zieliński podczas otwarcia: „W ten sposób odpowiadamy na wyzwania, jakie stawia przed bankowością rozwój nowoczesnych technologii”. W kawiarni będą przeprowadzane testy nowych rozwiązań bankowych, będzie można także spotkać się z doradcą bankowym czy partnerem biznesowym przy filiżance kawy i kawałku ciasta.