Centrum Handlowe Toruń Plaza wprowadza "Godziny Ciszy"

Za chwilę w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza pojawi się wielce pożądana zmiana. Z uwagi na troskę o osoby szczególnie wrażliwe na intensywne bodźce dźwiękowe i wizualne, komercyjna przestrzeń wprowadzi innowacyjne rozwiązanie zatytułowane „Godziny Ciszy”. Wiadomość ta została niedawno ogłoszona przez zarządzających centrum handlowym.

Pragniemy – jak informuje Toruń Plaza – aby nasze centrum handlowe kojarzyło się ze spokojem i przyjazną atmosferą dla każdego. Szczególne starania kierujemy ku tym osobom, które doznają nieprzyjemnych odczuć w wyniku nasilonych bodźców dźwiękowych i wizualnych.

W ramach realizacji tego celu, od teraz każdy wtorek między godziną 11:00 a 14:00 stanie się czasem ciszy i spokoju. W całym Centrum Handlowym Toruń Plaza zaistnieje specjalny reżim działania określany jako „Godziny Ciszy”. Światła będą przyciemnione tam, gdzie będzie to możliwe, a wszelkie komunikaty głosowe zostaną wyłączone. Dodatkowo, muzyka zostanie stonowana, żeby umożliwić spokojne i komfortowe zakupy. Dzięki temu rozwiązaniu osoby z autyzmem będą mogły komfortowo korzystać z naszych usług.

Takie sklepy jak EMPIK, NEW YORKER, X-KOM, BERSHKA, MASSIMO DUTTI, STRADIVARIUS, PULL & BEAR, ZARA, SINSAY, HOME & YOU, VISION EXPRESS, TIME TREND, DIVERSE, BYTOM, BIG STAR oraz 50 STYLE już teraz deklarują chęć włączenia się w tę inicjatywę.