Alarmujący incydent z udziałem pijanej młodzieży w windzie mostu Piłsudskiego

W ubiegły piątek, w godzinach popołudniowych, system monitoringu miejskiego zarejestrował niepokojące zdarzenie na moście im. Józefa Piłsudskiego. W jednej z wind znajdowała się grupa nastolatków, która spożywała alkohol. To zdarzenie wymagało natychmiastowej interwencji służb miejskich, a jedna z uczestniczek nielegalnej „imprezy” wymagała pomocy medycznej.

Incydent na moście miał miejsce około godziny 16:40. Monitoring wskazał na grupę młodych ludzi, którzy spożywali alkohol w windzie mostu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej, który po przybyciu napotkał grupę nieletnich – cztery dziewczynki i chłopca w wieku od 14 do 15 lat. Wszyscy oni byli wyraźnie pod wpływem alkoholu, co można było stwierdzić po silnej woni alkoholu unoszącej się w powietrzu.

Jedna z dziewczyn, 14-latka, straciła przytomność na skutek nadmiernego spożycia alkoholu i potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej. Ze względu na jej stan i młody wiek, wezwano pogotowie oraz policję. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, dziewczynka została przekazana pod opiekę rodziców. Pozostałymi uczestnikami spotkania zajęła się policja.

Nie ominąć można także faktu, że to właśnie z mostu Piłsudskiego 2 stycznia tego roku 16-letni chłopiec skoczył do Wisły. Mimo intensywnych poszukiwań prowadzonych do początku bieżącego tygodnia, nie udało się go odnaleźć.