456 rocznica powstania I Liceum Ogólnokształcącego – obchody pełne radości i dumy

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika świętowało w piątek swoje 456 urodziny. Znakomita placówka, której historia sięga ponad cztery wieki wstecz, stanowi punkt odniesienia dla innych szkół na terenie miasta i województwa.

Uznawana jest za jedną z najlepszych szkół średnich, co potwierdzają liczne laury i nagrody. W latach 2019-2023, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, regularnie zdobywało prestiżową Złotą Tarczę w rankingu edukacyjnym „Perspektyw”. Szczególnie godne uwagi są osiągnięcia uczniów na egzaminie maturalnym. Średnia procentowa wyników z języka polskiego oscyluje w granicach 74%, natomiast z matematyki przekracza 90%. Wyniki z języka obcego są jeszcze lepsze, przekraczają bowiem 96%. W dodatku, w 2022 i 2023 roku, szkoła pochwalić się mogła stuprocentową zdawalnością matur.

Tradycyjne obchody urodzin szkoły przyciągają nie tylko obecnych uczniów, ale również ich rodziców, nauczycieli, absolwentów i sympatyków liceum. To czas spotkań przy kawie i słodkościach, rozmów, reminiscencji, a także okazja do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję przez społeczność szkolną.