15 czerwca 2024 r. – Dzień pełen kultury i integracji na Bydgoskim Przedmieściu

Na naszych oczach rozegrał się niezwykły spektakl – mieszkańcy Torunia w parku na Bydgoskim Przedmieściu odpoczywali, słuchając muzyki na swoich piknikowych matach, kocykach i leżakach. Ten kulturalny poranek, jaki miał miejsce w sobotę, 15 czerwca 2024 roku, był niczym malownicza scena z obrazu.

To nie była zwykła sobota. Było to wyjątkowe, rodzinne spotkanie zorganizowane na przepięknym terenie nadwiślańskiego parku. Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia oraz Stowarzyszenie GOSPORT! wykazali się ogromną kreatywnością, zapraszając torunian do spędzenia czasu pośród natury, podczas gdy serwowane były znakomite dźwięki muzyki, aromatyczna kawa oraz smaczne przekąski. Dodatkową atrakcją dla uczestników było to, że uczestnictwo w tym wydarzeniu nie wiązało się z żadnymi kosztami.

Program tego dnia był bardzo bogaty. Wśród propozycji znalazły się takie atrakcje jak joga na świeżym powietrzu, koncerty, warsztaty o tematyce ekologicznej czy animacje malarskie. Dodatkowo, dzieci miały okazję uczestniczyć w plenerze malarskim pod okiem animatorów z Kids Art. Koncert Joanny Kaczmarkiewicz oraz Jana Gemabli przyciągnął tłumy, a dynamiczne warsztaty taneczne prowadzone przez B-boya Tymona z Urban Dance School dostarczyły solidnej dawki energii. Spotkanie z baristą i warsztaty malowania ekologicznych toreb były prawdziwym hitem, podobnie jak sesja jogi na trawie prowadzona przez Kasię „Bułką” Bukowską. Istniała również możliwość odwiedzenia stoiska Eko edukacji Nadleśnictwa Toruń, oglądania pokazu tresury psa realizowanego przez Straż Miejską, udziału w warsztatach rękodzieła organizowanych przez Klub Supełek oraz jazdy mini rajdówkami oferowanymi przez Modelmanię.